13 niedziela, rok A – 28.06. 2026 r.

ks. Proboszcz
ks. Proboszcz 28.06.2026, 17:55

13 niedziela, rok A – 28.06. 2026 r.

Zapowiedzi:

  1. Konrad Kulig z naszej parafii i Patrycja Żądło z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Przedborzu – zap. II
  2. Grzegorz Rzeszut z naszej parafii z Osiej Góry i Wiktoria Małgorzata Wilaszek z parafii Przecław - zap. I
  3. Grzegorz Adam Czepiel z parafii św. Br. Alberta w Kolbuszowej i Joanna Bernadeta Mytych z naszej parafii z Nowego Dzikowca – zap. I

Dziś Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 16.00 i Msza św.

  • Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 18.00. Od jutra rozpoczynamy rekolekcje parafialne przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego. Codziennie o godz. 18.00 - ks., który jest głosicielem Słowa będzie odprawiał Mszę św. z nauką dla wszystkich.

We wtorek od godz. 19.00 spowiedź – przyjedzie pięciu księży, skorzystajmy z daru Bożej Miłości, byśmy mogli z czystym sercem wpatrywać się w oblicze Jezusa Miłosiernego w czasie nawiedzenia i odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Jagodnej, która w tym roku prowadzi nas przed święty wizerunek swojego Syna, aby nas obdarzył Bożym Miłosierdziem.

  • W czwartek nasza parafia powita Obraz Jezusa Miłosiernego, który przekaże nam parafia Kopcie.
  • Zapraszam  wszystkich do kościoła na godz. 16. 40 w czwartek, gdzie wspólnie wyjdziemy procesyjnie przed Urząd Pocztowy w Dzikowcu ze służbą liturgiczną, asystą z obrazami, feretronami i sztandarami, z Honorową Strażą Grobową, druhami strażakami, Wspólnotą Rycerzy Kolumba, paniami z KGW,  zapraszam również dzieci w strojach komunijnych aby uroczyście przejąć Obraz od parafii Kopcie i procesyjnie wprowadzić go do naszego kościoła. Obraz poniosą trzy grupy. Od samochodu nazwanego kaplicą: Honorowa Straż Grobowa, na wysokości kaplicy pogrzebowej KGW, przy bramie przed kościołem Rycerze Kolumba. W kościele dalsza część powitania Obrazu a po niej Uroczysta Msza św. Po Mszy św. całodobowa adoracja przy Obrazie Jezusa Miłosiernego
  • O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, który poprowadzi nasz rodak ks. kan. Kazimierz Hahn.
  • Porządek czuwania przy Obrazie Jezusa Miłosiernego. Ważne żeby cały czas, ktoś był w kościele na modlitwie.
  • W czwartek: 02 lipca bezpośrednio po Mszy św. - rodzice z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi.
  • godz. 20: 00  –  mieszkańcy ul. Rzeszowskiej (od Weryni od Państwa Sudołów do nr 135)
  •   godz. 21:00 Apel Jasnogórski z Maryją przy Obrazie Jezusa Miłosiernego  – zapraszam każdego i każdą z Was, kto tylko ma możliwość oraz młodzież zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania, maturzystów, studentów i wszystkie Róże Żywego Różańca
  • –        godz. 22: 00 -  ul. Rzeszowska (od nr 133 do nr 65)
  • –        godz. 23: 00 –  ul. Rzeszowska (od nr 61  do nr1)
  • –        godz. 24: 00 – ul. Sokołowska i Kolbuszowska
  • 03. 07. 2026 r.  –  piątek:
  • –        godz. 1: 00 – ul. Słoneczna i Cicha
  • –        godz. 2: 00 – ul. Szkolna i Sportowa
  • –        godz. 3: 00 – ul. Ks. S. Sudoła strona południowa od nr 15 do nr 101
  • –        godz. 4: 00 –  ul. Ks. S. Sudoła strona południowa od nr 103 do nr 175
  • –        godz. 5: 00 – ul. Dworska
  • –        godz. 6:00 –  ul. Ks. S. Sudoła strona północna od nr4 do nr 84 i ul. Ogrodowa
  •  – godz. 7: 00 – ul. Ks. S. Sudoła strona północna od nr 86 do 128
  • –        godz. 8:00 – od nr 130 do nr 152
  • –        godz. 9 : 00 – od nr 154 do nr 200
  • –        godz. 10:00 od nr 202 do nr 218
  • –        godz. 11: 00 od nr 220 do nr 270
  • –        godz. 12: 00  –  od nr 272 do nr 290
  • –        godz. 13:00  Osia Góra
  • –        godz. 14: 00  Nowy Dzikowiec
  • –        godz. 15:00 – Nabożeństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia, które poprowadzi ks. rekolekcjonista, zapraszamy wszystkich, którzy nie pracują są w domu i tych którzy nie mogli  trwać na adoracji w wyznaczonym czasie. Po tym nabożeństwie rozpocznie się Msza św. na zakończenie Nawiedzenia a po niej przekazanie Obrazu do parafii Lipnica. Ks. rekolekcjonista na bieżąco będzie nas informował, przypominał i zachęcał, abyśmy licznie włączali się w naszej parafii w to wielkie wydarzenie diecezjalne, które zostanie utrwalone na zdjęciach, na filmie i przez internetową telewizję oraz radio „Diakonia San”.
  • Bardzo proszę panów strażaków, komendantów o zorganizowanie i zabezpieczenie w czwartek parkingu przy poczcie, żeby nie parkować tam samochodów od godz. 16.00 i zabezpieczyć drogę od krzyżówki od państwa Staszewskich do starej plebani, do ul. Plebańskiej.
  • Za tydzień w niedzielę ze względu na nawiedzenie Obrazu w Raniżowie Msza św. popołudniowa będzie o 15.00
  • Bóg zapłać ofiarodawcom za  składkę z ubiegłej niedzieli na inwestycje parafialne i wywóz śmieci z cmentarza.
  • Mieszkańcom Nowego Dzikowca, Osiej Góry i ul. Rzeszowskiej dziękujemy za wykoszenie trawy na cmentarzu, przy kościele i budynkach parafialnych. Sprzątającym kościół na dzisiejszą liturgię dziękujemy za wykonaną pracę. W środę po Mszy św. do tej usługi proszeni są mieszkańcy odpowiedzialni za udekorowanie kościoła na nawiedzenie Obrazu. Natomiast w sobotę następna grupa z rodzin pań:
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. na starej plebani  można jeszcze zaopatrzyć się w przygotowane przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu materiały i pamiątki z okazji peregrynacji. Pamiątki te zwłaszcza różańce i obrazy zostaną poświęcone w dniu pożegnania Obrazu.
  • W tym tygodniu I piątek miesiąca, komunia św. dla chorych w sobotę od godz. 9.30
  • Trwają wakacje,  pamiętajmy, że niezależnie gdzie jesteśmy, każdy z nas ma obowiązek uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.  Zwracam uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyniach.
  • Opiece św. Michała Archanioła polećmy naszą Ojczyznę, pokój na świecie, osoby nam bliskie, obchodzących w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice ślubu oraz siebie samych: Św. Michale Archaniele, wspomagaj nas…
  • Życzę wszystkim dobrego i błogosławionego tygodnia.